Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Pi±tek [21.04.2017, 14:35:24]

Kłopotliwy prezent od nieznajomego

Kłopotliwy prezent od nieznajomego

fot. Organizator

To, że nie każdy prezent jest trafiony wiemy wszyscy, zwłaszcza po ¶więtach. Niestety niektóre „prezenty” mog± być kłopotliwe. Bo co zrobić z prawie 400 litrami nielegalnego spirytusu?

11 kwietnia br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiej KAS wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zabezpieczyli na terenie jednej spod stargardzkich posesji 375 litrów spirytusu.

Nielegalna kontrabanda przechowywana była głównie w tylnej czę¶ci garażu, natomiast kilka butelek 5 litrowych znajdowało się dodatkowo w bagażniku pojazdu znajduj±cego się na terenie posesji.
Mężczyzna, który dopu¶cił się paserstwa akcyzowego, nie chciał ujawnić Ľródła pochodzenia alkoholu, stwierdził jedynie, że dostał go od nieznajomego mężczyzny ze Szczecina.

Butelki umieszczone były w foliowych workach, po pięć sztuk, co umożliwiało ich łatwy i szybki przeładunek. Wstępne badania przeprowadzone spektrometrem potwierdziły, że mamy do czynienia z etanolem, za¶ alkoholomierz zatrzymał się na poziomie 94%.
Uszczuplenia z tytułu niezapłaconej akcyzy, na które narażono Skarb Państwa, wyniosły 20.107 zł.

Sprawę prowadzi CB¦P w Poznaniu.
iswinoujscie.pl
« powrót