Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.07.2018, 17:47:08]

Siatkarze plażowi MMKS „MARATON” Świnoujście - Mistrzami Polski Juniorów 2018

Siatkarze plażowi MMKS „MARATON” Świnoujście - Mistrzami Polski Juniorów  2018

Przez 3 dni (16-18.07.218) w na obiektach sportowych Wawa Wake w Bielawie k/ Warszawy odbywał się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Plażowej, w którym wystąpiła para reprezentująca w tym sezonie MMKS „Maraton” Świnoujście.

Nasz duet grający w składzie: Miłosz KRUK i Mateusz MICHALAK aby móc wystąpić w Finałach Mistrzostw Polski musiał wcześniej wywalczyć awans na Mistrzostwach województwa Zachodniopomorskiego oraz Półfinałach Mistrzostw Polski. W województwie para „Maratonu” wygrała zdecydowanie swój turniej natomiast w ½ Mistrzostw Polski w Gubinie zajęła 2 miejsce ulegając w bezpośrednim spotkaniu parze „Trefla” Gdańsk – Pawlun / Kraut. Co ciekawe te same pary spotkały się w ścisłym finale Mistrzostw Polski Juniorów ale tym razem to zawodnicy reprezentujący „Maraton” Świnoujście wygrali ten najważniejszy mecz sezonu w stosunku 2:1 !

Miłosz KRUK został także wyróżniony tytułem Najlepszego Atakującego Finałów Mistrzostw Polski Juniorów ! Gratulujemy !

Dla pełnej wiedzy informujemy, iż zarówno Miłosz jak i Mateusz są na co dzień uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i są reprezentantami Polski w rozgrywkach Piłki Siatkowej Plażowej. M. Kruk już za kila dni weźmie udział w Mistrzostwach Europy na Łotwie w kategorii U-19 ale już z innym partnerem.

W bogatej historii klubu „Maraton” Świnoujście jest to kolejny medal w rozgrywkach na Plaży. Dla przypomnienia w roku 2004 inny duet „Maratonu” grający w składzie: Artur Kulikowski i Michał Kubiak wywalczyła także złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów na Turnieju Finałowym w Pile.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych na Plaży !