Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.03.2020, 15:06:37]

Najbliższa sesja Rady Miasta jednak odwołana!

Najbliższa sesja Rady Miasta jednak odwołana!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od kilku dni trwały konsultacje na temat zaplanowanego na najbliższy czwartek, 26 marca plenarnego posiedzenia Rady Miasta. Wśród radnych nie było zgodności czy w związku z epidemią korona wirusa posiedzenie może się odbyć. Dopiero wczorajsze rozporządzenie Ministra Zdrowia rozwiało wątpliwości na tyle, że Przewodnicząca Elżbieta Jabłońska podjęła dziś decyzję.

Jak wyjaśnia w piśmie przesłanym tuż przed godziną 15.00 Elżbieta Jabłońska, odwołanie czwartkowych obrad następuje „w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i kolejnymi obostrzeniami w świetle Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.”

Przypomnijmy, że wspomniane rozporządzenie zmieniło dotychczasowe przepisy w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, zaostrzając przepisy dotyczące m.in. zgromadzeń organizowanych w czasie zagrożenia epidemiologicznego. W efekcie do 11 kwietnia zakazane zostało „organizowania zgromadzeń w rozumieniu art.3 ustawy z dnia 24lipca 2015r. –Prawo o zgromadzeniach;2)innych niż określone wpkt1zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań danej osoby z jej osobami najbliższymi w rozumieniu art.115§11 ustawy z dnia 6czerwca 1997r. –Kodeks karny lub z osobami najbliższymi osobie, z którą pozostaje we wspólnym pożyciu.”
iswinoujscie.pl
« powrót