Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.01.2021, 20:30:17]

Ukradli skarbonkę z pieniędzmi na cel charytatywny

Ukradli skarbonkę z pieniędzmi na cel charytatywny

fot. Policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn którzy ukradli skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorej dziewczynki. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

8 stycznia w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży skarbonki z pieniędzmi przeznaczonymi na cel charytatywny z jednego z punktów handlowych w Policach. Na miejsce natychmiast pojechali policcy funkcjonariusze oraz przewodnik z psem służbowym. Pustą skarbonkę sprawcy porzucili na klatce schodowej niedaleko miejsca zdarzenia.

Czworonożny funkcjonariusz szybko podjął trop i doprowadził swoich kolegów do mieszkania, w którym przebywał jeden ze sprawców – 38 letni mężczyzna, mieszkaniec Polic, wcześniej notowany za kradzieże. 38 latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia przed godziną 8:00 policjanci zatrzymali drugiego sprawcę – 24 latka, który również znany był policjantom. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp.Katarzyna Leśnicka
iswinoujscie.pl
« powrót