Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.09.2021, 19:24:25]

Zmiana ruchu drogowego będzie na lepsze - czy na gorsze? Ruch w Świnoujściu według kontrowersyjnych pomysłów krakowianina. Przeczytajcie uważnie!

Zmiana ruchu drogowego będzie na lepsze - czy na gorsze? Ruch w Świnoujściu według kontrowersyjnych pomysłów krakowianina. Przeczytajcie uważnie!

Rysunek 19 Zakres zmian w organizacji ruchu. - wyłączenie ruchu samochodów na ul. Piłsudskiego od ul. Bogusławskiego do ul. Sienkiewicza - przecięcie skrzyżowania ulic Emilii Gierczak oraz Kasprowicza (eliminacja tranzytu), - wyłączenie ruchu samochodów na ul. Żeromskiego od ul. Prusa do Powstańców Śląskich - wyłączenie ruchu samochodów na ul. Chrobrego od ul. Sikorskiego do ul. Sienkiewicza, Świnoujście 2019 65 - wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Moniuszki od ul. Grottgera do ul. Sienkiewicza, - wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Matejki od ul. Słowackiego do ul. Wyspiańskiego, - wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Słowackiego od ul. Prusa do ul. Matejki
( fot. Urząd Miasta Świnoujście )

O tym, że na świnoujskich ulicach już dzisiaj jest problem, a po otwarciu Tunelu szykuje się katastrofa, przewiduje każdy myślący świnoujski kierowca. Władze Świnoujścia prowadzą konsultacje w sprawie tego jak ma wyglądać ruch komunikacyjny po otwarciu tunelu. Okazuje się, że pomysły w Koncepcji Systemu Zarządzania Ruchem w Świnoujściu przedstawiła firma Via Vistula Franek i Sapoń sp. j. z Krakowa, która w 2019 r. przygotowała je na zlecenie świnoujskiego samorządu. Pomysły te pod koniec 2019 r. prezentował na Sali MDK pan Łukasz Franek, właściciel firmy.

Okazuje się, że pan Ł. Franek jest dyrektorem Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. Pomysły zwężania ulic i robienia ich jednokierunkowymi, wprowadzania stref ograniczonego ruchu, podnoszenia opłat w SPP i obejmowania nimi coraz większych obszarów konsekwentnie wdraża w życie, ku coraz większemu niezadowoleniu krakowian.
iswinoujscie.pl
« powrót