Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.05.2024, 14:22:39]

Noc Muzeów w Świnoujściu. Otworzą się fortyfikacje, wieża widokowa oraz muzeum, będzie można zajrzeć pod pokład promu

Noc Muzeów w Świnoujściu. Otworzą się fortyfikacje, wieża widokowa oraz muzeum, będzie można zajrzeć pod pokład promu

fot. Organizator

Odkryj wcześniej niedostępny pokład promu Karsibór, wejdź na szczyt wieży dawnego luterańskiego kościoła, zajrzyj w zakamarki Muzeum Rybołówstwa Morskiego, a jeśli się nie boisz, to przemierz ciemne korytarze Fortu Zachodniego i Fortu Anioła. Muzyczną niespodziankę przygotuje Miejsce Sztuki 44 oraz Chór Logos. Specjalne autobusy za darmo zawiozą do atrakcji turystycznych. To będzie noc pełna historii i tajemnic, której nie można przegapić.

- Tegoroczna Noc Muzeów w Świnoujściu będzie zupełnie inna od poprzednich. Obchodzona jest w ramach obchodów “Świnoujście od 200 lat Uzdrowiskiem”, a dodatkowo będzie zachęcała do rodzinnego zwiedzania świnoujskich atrakcji turystycznych oraz miejsc niedostępnych na co dzień - zapowiada Roman Kucierski, zastępca prezydenta miasta. - Wzorem innych miast, zaczynamy współpracę z prywatnymi podmiotami, które bardzo chętnie włączyły się w tegoroczną Noc Muzeów - dodaje.

Wydarzenie będzie skomunikowane specjalnymi autobusami. Uruchomiona zostanie specjalna linia N, 5N oraz 7N. Autobusy linii N będą wykonywały pętle na trasie: Muzeum Rybołówstwa > Wieża Widokowa > Fort Anioła > Fort Zachodni > Muzeum Rybołówstwa. Linia 5N przejedzie przez Karsibór > Ognicę > Muzeum Rybołówstwa. Natomiast linia 7N pojedzie przez Przytór > Warszów > Muzeum Rybołówstwa. Wszystkie przystanki na prawobrzeżu będą na żądanie.

Większość wydarzeń rozpocznie się o godzinie 19.00. W Galerii Miejsce Sztuki 44, Chór Logos wprowadzi mieszkańców w muzealną noc o godzinie 21.30. Natomiast w Forcie Zachodnim cały obiekt będzie można zwiedzać do godziny 21.30, a po tej godzinie tylko część muzealną. Warto zwrócić uwagę, że w Forcie Anioła o godzinie 20.00 i 22.00 będzie oprowadzał przewodnik.

Ciekawostką będzie możliwość wejścia pod pokład promu „Karsibór” i zobaczyć miejsca niedostępne do tej pory dla pasażerów.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście
iswinoujscie.pl
« powrót