Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.11.2025, 14:52:39]

Wrak z Basenu Północnego tonie - natura sama zaczyna go chować

Wrak z Basenu Północnego tonie - natura sama zaczyna go chować

fot. iswinoujscie.pl

Przez lata stał opuszczony i rozkradany. Dziś, 13 listopada, stary kuter przy Basenie Północnym w Świnoujściu zaczął tonąć. To ten sam, o którym już wcześniej pisaliśmy - wrak, który od dawna szpecił marinę i był przedmiotem licznych interwencji.

Na zdjęciach widać, że stary kuter, stojący przy nabrzeżu Basenu Północnego, coraz głębiej zanurza się w wodzie. Kadłub jednostki przechylił się wyraźnie w stronę kanału, a część nadbudówki znalazła się już poniżej linii wody.

To właśnie o tej jednostce redakcja iswinoujscie.pl pisała kilkukrotnie. Już rok, a może i dwa lata temu, mieszkańcy i żeglarze alarmowali, że kuter – porzucony przez właściciela - jest systematycznie dewastowany i rozkradany. Z wnętrza zniknęły elementy wyposażenia, zbiorniki i metalowe części.
iswinoujscie.pl
« powrót