Wydarzenia
iswinoujscie.pl • Piątek [27.03.2026, 12:01:17]
Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Świnoujścia. Wierni wyruszą wieczorem

fot. Robert Ignaciuk
W piątek, 27 marca o godzinie 19:00 ulicami Świnoujścia przejdzie Droga Krzyżowa. Procesja rozpocznie się przy kościele NMP Gwiazdy Morza i zakończy przy świątyni pw. bł. Michała Kozala.
To jedno z najważniejszych wielkopostnych wydarzeń w mieście, które co roku gromadzi wielu mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Uczestnicy nabożeństwa przejdą wspólnie trasą obejmującą ulice: Piastowską, Dąbrowskiego, Konstytucji 3 Maja, Matejki oraz Gdańską.Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele NMP Gwiazdy Morza, skąd wierni wyruszą, by rozważać kolejne stacje męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Zwieńczeniem nabożeństwa będzie dotarcie do kościoła pw. bł. Michała Kozala, gdzie zaplanowano zakończenie wspólnej modlitwy.
„To szczególny czas refleksji i duchowego zatrzymania, ale także okazja do wspólnotowego przeżywania wiary” – podkreślają organizatorzy.
W tym roku nabożeństwu towarzyszyć będzie także szczególna intencja – modlitwa za ojczyznę. Organizatorzy zachęcają do licznego udziału i osobistego zaangażowania w wydarzenie, które od lat wpisuje się w wielkopostną tradycję Świnoujścia.
Foto: Robert Ignaciuk/archiwum
iswinoujscie.pl
« powrót
« powrót