Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [02.05.2026, 13:41:52]

Bramka na Jachtowej zatrzyma kampery. Miasto zaostrza kurs w dzielnicy nadmorskiej

Bramka na Jachtowej zatrzyma kampery. Miasto zaostrza kurs w dzielnicy nadmorskiej

fot. Czytelnik

Na końcu ulicy Jachtowej w Świnoujściu pojawiła się ograniczająca przejazd bramka. To kolejny ruch miasta w walce z kamperami, które zajmowały miejsca parkingowe i parkowały bez opłat w atrakcyjnych lokalizacjach.

Nowa bramka, ustawiona przy ulicy Jachtowej, ma jedno zadanie - skutecznie ograniczyć wjazd większych pojazdów, w tym kamperów. Jak widać na miejscu, zastosowano rozwiązanie znane już z innych części miasta - konstrukcję z ograniczeniem wysokości i tonażu, która fizycznie uniemożliwia przejazd większym pojazdom.

To nie pierwsza taka decyzja. Podobne rozwiązanie wcześniej zastosowano na końcu ulicy Uzdrowiskowej, w rejonie dojścia na plażę i falochron z charakterystycznym wiatrakiem. Tam - jak przyznają urzędnicy - system zdał egzamin i skutecznie ograniczył napływ kamperów parkujących „na dziko”.
iswinoujscie.pl
« powrót