Wydarzenia
iswinoujscie.pl • Piątek [26.06.2026, 09:33:36]
Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk
Od kilku już lat możemy mówić świnoujskiej tradycji oddania w ręce bezpiecznego opatrzności letniego plażowania. W ubiegłych latach mszy świętej na otwarcie sezonu towarzyszyło arcybiskupie błogosławieństwo. W tym roku sprawę wzięli w swoje ręce kapłani ze Świnoujścia. 24 maja gdy kościół czci świętego Jana, a dzień jest najdłuższym w roku.
Wieczorem, na wysokości centrum koordynacyjnego ratowników stanęła plażowa ambona. Z jej wysokości ksiądz dziekan Piotr Superlak pobłogosławił morski brzeg i wody, z których przez najbliższe miesiące korzystać będą tysiące ludzi; mieszkańców i letnich gości Świnoujścia.iswinoujscie.pl
« powrót
« powrót